Nová hypotéka – jak vybrat tu nejvýhodnější?

Hypotéky se liší výší úrokových sazeb a dobou splácení, ale také délkou fixace, možnostmi předčasného splácení, výší poplatků při zřizování či jejich účelovostí. Jak vybrat tu pravou?

Ministerstvo financí nedávno dokončilo nový návrh novely zákona o spotřebitelském úvěru, který přinese také změny v půjčkách na bydlení. Novela by měla spotřebitelům přinést větší ochranu při sjednávání půjček a také garantovanou možnost předčasně splácet části hypotéky bez dalších finančních sankcí. Díky tvrdé konkurenci na českém trhu banky navíc stále přicházejí s novými akčními nabídkami hypoték a tzv. amerických hypoték s úvěrovými sazbami až pod dvěma procenty. Jak se však v nepřehledném množství zdánlivě podobných nabídek vyznat?

Pokud chcete ušetřit čas, porovnejte si aktuální nabídky hypotečního trhu a vyberte tu nejvýhodnější. O zbytek se postaráme za vás.

Pro mnoho lidí je hypotéka často jediným způsobem, jak dosáhnout na vlastní bydlení. Momentálně jde také o způsob nejvýhodnější, je ale třeba důkladně zvážit všechny aspekty případné půjčky. Jednotlivé nabídky hypoték se neliší jen výší úrokových sazeb a dobou splácení, ale také délkou fixace, možnostmi předčasného splácení, výší poplatků při zřizování či jejich účelovostí. I na první pohled fantastická nabídka tak může po výpočtu překvapit skrytými náklady – a naopak.

Nezávislé srovnání s kalkulačkou na webu Usetri.penize.cz vám pomůže ze stálých i akčních nabídek hypoték napříč trhem vybrat tu, která bude nejlepší právě pro vás. Tým našich poradců vám poté může pomoci ušetřit čas a rychle vyřídit nepříjemné papírování z pohodlí vašeho domova.